חמשת כוחות הפלא

כשאלוהים ברא את כדור הארץ, הוא נתן לברואיו, בני האדם, חמישה כוחות פלאיים בעזרתם יוכלו לנהל את חייהם. "כוחות אלה" אמר "יתנו לכם את כל הכלים להם תזדקקו בכל עת ויהיו עמכם תמיד."

את כוח המחשבה נתן אלוהים לבני האדם בכדי שיהווה מצפן עבורם. הוא לא נתן להם שליטה במחשבותיהם כי רצה לשמר את הרעננות והיצירתיות שבחשיבתם, אך נתן להם את המודעות להבחין במתחולל בראשם. "המחשבה תעורר רגש והרגש ילמד אתכם על המחשבה שיצרה אותו. הרגש שיצרה המחשבה יהפוך למציאות פיסית וזו תעיד על המחשבה שיצרה אותה." "וכאשר תתעייפו ממשחק המחשבה תוכלו תמיד לשוב ולהתאחד עמי ולנוח ללא מחשבה."

אך בני האדם שכחו את כוונתו המקורית של כוח המחשבה, הם שכחו להתבונן במחשבותיהם וללמוד מהן על הקורה עמם, ושכחו גם כיצד לקחת מהן פסק זמן. הם בלבלו בסדר הדברים, ולמדו להאמין שאלו הנסיבות שיוצרות את מחשבותיהם המכאיבות, שוכחים שאלו האירועים שמתוך מחשבתם נולדים.

את כוח האבחנה נתן אלוהים לבני האדם בכדי שיוכלו להבין את העולם, את החיות ואת האנשים שסביבם. "הביטו סביבכם" הוא אמר "הקשיבו בתשומת לב" הוסיף "לא למילים, כי הן יטעו אתכם, אלא למה שנמצא מאחוריהן, למה שלא נאמר; לטון הקול, לרווח שבין המילים, לאנחה המלווה אותן, לכשכוש זנבו של הכלב או לשערו הסומר, לכאב שניבט מעיניים, למצב רוחו של האחר."

אך גם את כוונתו המקורית של כוח האבחנה שכחו בני האדם. במקום להביט החוצה ולהקשיב לעולם הם ניסו להקשיב למילים, המילים שסיפרו בדיות והסתירו רגשות, המילים שכיסו על האמת. הם חדלו להאמין שביכולתם פשוט לשמוע, לראות ולדעת. כאובים, הם ממשיכים עד היום לחפש תשובות שלא ניתן למצוא בסבך המחשבות שבראשם או במילים שנשכחה כוונתן.

את כוח הרצון נתן אלוהים לבני האדם בכדי שיוכלו להביא לחייהם את כל מה שהם רוצים. "רצו משהו, שמחו בו, ראו אותו בעיני רוחכם והוא יהיה שלכם." אמר.

ובני האדם רצו דברים רבים, אך הם שכחו לשמוח. במקום זאת הציף אותם הפחד ואמר: "מה יהיה אם לא אקבל את מה שאני רוצה?" "מה אם אפספס את ההזדמנות להשיג את אותו הדבר?" וכאשר מלא אותם הפחד הם החלו לראות בעיני רוחם את ההחמצה במקום את הגשמת מבוקשם. ומה שראו בעיני רוחם הוא אשר להם ניתן.

את כוח המשחק נתן אלוהים לבני האדם על מנת שיוכלו ליצור, להתנסות, להשתעשע וללמוד. "שחקו בהנאה, שחקו ביצירתיות, שחקו כאילו כל דבר ניתן." אמר "שחקו בכדי להשיג תוצאות ולנצח, אך אם לא תצליחו, פשוט למדו מן הנעשה וצרו משחק חדש."

ובני האדם, כהרגלם, שכחו את כוונתה המקורית של המתנה המופלאה שניתנה להם. הם לקחו כל דבר יותר מדי ברצינות ומהר מדי שכחו את הכוח וההתלהבות שבמשחקי ילדותם. בכל פעם שלא הצליחו להגיע לתוצאה הם הלקו והאשימו את עצמם. הם חששו להיות יצירתיים שמא יבקר מישהו את יצירתם ולבסוף הם פשוט הפסיקו לנסות "כי איך ארגיש אם לא אצליח שוב?" מלמלו לעצמם.

את כוח האהבה, הכולל בתוכו את כל יתר הכוחות, נתן אלוהים לבני האדם פשוט כי הוא אהב אותם. הוא רצה שיחושו את השמחה שהוא חש כאשר יצר אותם ושיזכרו תמיד את מהותם. "כוח זה" הוא חייך "יביא לחייכם שפע, שמחה, ברכה ואור ואת האפשרות את כל חלומותיכם ליצור."

אך בני האדם שכחו כיצד להשתמש גם בכוח זה. את האהבה הם בלבלו עם ההתאהבות, אותה תחושת ריגוש זמנית השייכת לחיזור, ובמקום לפעול מתוך אהבה מלא אותם הפחד ושלט בכל אשר עשו.

כאשר שכחו בני האדם את חמשת כוחות הפלא הפך העולם למקום אפרורי ומאיים, כל פעולה התמלאה בקושי רב וחייהם הוצפו בבעיות אותן חשו בני האדם שהם חייבים לפתור בכדי להתחיל 'לחיות באמת'. בני האדם כעסו, "אין אלוהים" הם התמרמרו, "כי אם היה", "הוא לא היה נותן שכל זה יקרה." "השואה, ילדים הסובלים מרעב, מחלות, כאב ופחד.", "אם היה אלוהים" הוסיפו, "הוא כבר מזמן היה נותן לי את מה שאני כל-כך רוצה."

ואלוהים ממקומו הביט בילדיו האהובים וליבו כאב. הוא ניסה לשלוח להם מסרים בכל דרך אפשרית, להראות להם כיצד הם יכולים לשנות את חייהם וליצור את כל מה שהם רוצים. אך לרוב הם סילפו את דבריו או פשוט מיאנו להקשיב והמשיכו לפעול באותן דרכים שלעולם לא הביאו להם את מבוקשם.

עשרות אלפי שנים עברו בכדור הארץ. שנים של צמיחה, התפתחות ולמידה אך גם של שעבוד, הרס, כאב ומלחמה שהגיעו לשיא. כיום חשים מרבית בני האדם את הצורך בשינוי מהותי. לאחר שנים ארוכות של ריצה ממומחה למומחה ושל ניסיון עקר להשיג את מבוקשם בדרכים המקובלות הם מתחילים להבין שמשהו יסודי אינו כשורה ושאולי כל שנאמר עד כה אינו התשובה. וככל שגדל הכאב, כך גדל הצורך להתעורר מן השכחה ולזכות מחדש בגישה לחמשת כוחות הפלא שתמיד היו איתם.

-:-

bookBanner2015v2הסיפור הזה שהמצאתי עבור האחיין שלי כשהיה בן 5 הפך עם הזמן לסיפור הפותח את ספרי "100% בחירה – האמת על יצירת המציאות האישית". לכל הפרטים על הספר…

אהבתם? מוזמנים לשתף
32 תגובות
 1. טלאור סלע

  מדהים! ספר חובה! כל כך הרבה תובנות וידע מעשי , מרתק ומשנה חיים. תודה!

 2. נחמה שאול

  נהנתי מכל מילה הרגשתי שדיברת אלי אישית כל כך חכם ונכון יישר כח היום פעם ראשונה שהתוודעתי אליך שמחה על כך

 3. ערן

  שרון – כתבת מדהים.
  מעבר לכך – אלוהים הינו מושג לא רלוונטי. אם הייתה ישות כזו מתי שהוא הרי הישות הזו מסיבה כלשהיא החליטה להתנתק מבני האדם מהעולם בו אנו חיים כי אחרת אין שום סיבה לכל העוולות אותן מנית (אני מניח שזו "ההשפעה שלי"). אם הוא בכל זאת קיים ופעיל הרי החלטותיו הן שרירותיות לגמרי ומבוססות על מוסר שאיננו מוכר לנו וכן הוא אינינו רלוונטי לחיים שלנו. כדי להיות מאושרים, כדי לממש את עצמנו, כדי להרגיש טוב אנו צריכים להסתכל פנימה ולא החוצה לגורם שאין לא כל משמעות לחיינו. אף אחד לא נותן לנו שום דבר. אנחנו מייצרים את הגורל שלנו לטוב ולרע. משמעות האושר נובעת מאיתנו אך תוך כדי תפיסת אחריות לסובבים אותנו המשפחה החברים וגם החברה.

  • שרון שחף

   תודה 🙂
   אני מסכימה עם מה שאתה אומר, אלא שאותם דברים שציינתי הם בדיוק הדברים שמראים לנו להיכן להביט, אך במקום ללמוד מהם אנו עסוקים בהאשמה ובקורבנות.
   בכל מקרה – זה החלק הכי 'רוחני' בספר – כל השאר מדבר על כך שאנו אלה שמעצבים את גורלנו ואת מציאות חיינו, ומסביר כיצד לעשות זאת.

 4. תמר

  היי
  את נהדרת, כל פעם שאני קוראת מאמר שלך אני חושבת שאת רודפת אחריי.
  את קוראת מחשבות.
  יישר כוח.

 5. Ella

  יפה מאוד.תודה
  אלה שפי

 6. אלה

  שרוני אחותי המוכשרת. סיפור יפה ומרגש. אין כמוך!

 7. לוסי

  היי שרון מצטערת שלא הייתי היום במפגש מכל מיני סיבות אישיות

  אין עלייך כל מילה שווה זהב מרגישה שאני חייבת לקרוא זאת שוב ושוב
  כל כך חכם

  ייש כח המשיכי להנות את כל מי שנהנה ממאמרייך לוסי

 8. אבירם

  הבריאה היא רק רצון.
  כל שאר ה"כוחות" נובעים ממנו..

 9. הדס בכר

  הי שרון, אני קוראת את המאמרים שלך בעניין רב, כל כך התחברתי לכל מה שכתבת!!!
  תודה רבה, המשיכי כך!
  הדס

 10. pure07

  עיניי הוצפו דמעות ומילותייך נגעו בנשמתי.
  תודה

 11. קארין

  אין עליך שרון!
  את מדהימה..
  אני קוראת את כל מה ששלחת לי ומרגישה שהכל כתוב ומכוון אליי!
  את מחזקת כל כך 3> 🙂

 12. שמחי גלית

  את מדהימה ואת כל כך קולעת למטרה, התחברתי לכל מילה שנכתבה עד כדי כך שהעיניים שלי התמלאו בדמעות

 13. בת אל

  מרגש ויפה נורא !

 14. אילי

  מה יש להוסיף לחשיבתך וגישתך העמוקה והיצרתית הזו?!ובכלל ירבו כמוך ביקום.

 15. שרית

  כתיבה מדויקת, מעבירה את המסר נהדר.

 16. ריקי ברוך

  תודה
  אני מאוד נהנת מהכתיבה שלך.
  ריקי

 17. גלית

  את מקסימה והדברים שלך מקסימים ומרגשים

השארת תגובה