יום הולדת!

בעוד ימים ספורים, ב-4.1.11, אני עומדת לחגוג את יום הולדתי ה-41 וזו הזדמנות להביט לאחור ולבחון את כל מה שקרה עד כה.

שנים רבות, כאשר הייתי מביטה לאחור היית מתמלאת בכאב, בתחושת החמצה ובכעס – כעסתי על מה שעבר עלי, הרגשתי שעשיתי בחירות לא מספיק טובות ושהכשלתי את עצמי בשל התנהגותי פעמים רבות מדי. הרגשתי שאני מבוגרת מדי, שהזמן אוזל ושלא השגתי מספיק.

אך כבר זמן מה שאני מביטה לאחור ומתמלאת פליאה – פליאה על הדייקנות המופלאה של הדברים אותם חוויתי, שגרמו לי להגיע לרגע זה עם המידע המדויק שהיה דרוש לי ועם כל החוויות להן הייתי זקוקה לצורך התפתחותי האישית:

אחותי התאומה היתה המתנה הראשונה שקיבלתי, ברגע בו נוצרתי. אך במשך שנים רבות בעיקר קנאתי בה והתחרתי בה, עד ששבעתי מכך ולמדתי כיצד להפסיק לקנא ולהתחרות.

בגיל 9 עברתי עם משפחתי לחיות בקיבוץ ובמשך שנים חוויתי שם כאב רב ודחייה חברתית, למדתי להסתיר את עצמי ומצאתי מזור בהפרעות אכילה. לעיתים הייתי  מהרהרת איך היו נראים חיי אם היינו נשארים בתל-אביב, שם היינו כולנו יותר מאושרים. היום אני יודעת שהייתי חייבת לחוות את הכאב שחוויתי ולראות את הכאב שחוו בני משפחתי בכדי להבין באמת ומבפנים את כאבה של האנושות.

כלבתי האהובה נדרסה כשהייתי בת 12 ושנים הייתי מדמיינת איך היא חוזרת אלי עד שלבסוף היא חזרה, בחלומותי. וכך לימדה אותי שאין דבר היכול להפריד בין ישויות שאוהבות זו את זו.

מאבי התחלתי להתרחק כבר כשהייתי בכיתה ד'. במשך שנים התקשיתי לחוש את אהבתי אליו. הוא נפטר כשהייתי בת 22 ורק אז הצלחתי להרגיש אותה שוב, אך אז התלוו לכך גם רגשות אשם עצומים ותחושת החמצה. גם הוא חזר אלי במשך שנים בחלומותי, שוב ושוב ושוב – עד שיכולתי להפנים את העובדה שהוא אינו כועס על דבר, שממקומו שם למעלה הוא מבין הכל, ולסלוח לעצמי. מהיחסים איתו למדתי כמה חשוב למצות ולהשלים את היחסים עם הוריך בעודם בחיים, לא משנה כמה 'לא בסדר' או 'לא מספיק טובים' הם, ועל הקלות בה אנו שוכחים לתת מקום לאהבה כאשר אנחנו שופטים את האחר ומתרכזים רק בעצמנו ובמכאובינו.

אמי היא הדמות המשמעותית ביותר בחיי. יצאתי דומה לה כשתי טיפות מים – בגנטיקה, באופי ובמה שעבר עלינו. כשהייתי ילדה היא היתה עבורי כל העולם ולאחר מכן, בתקופת הצבא הוצאתי עליה את כל כעסיי ותסכוליי. אך לא משנה מה עשיתי היא תמיד המשיכה לאהוב אותי ולקבל אותי כפי שאני. במשך שנים נטרתי לה טינה על שיצאתי כה דומה לה, עד שבגיל 38 הבנתי ששום דבר לא חשוב חוץ מאהבתה אלי. בשלה, ובעיקר בשל הכאב שהיא נשאה, חוויתי המון כאב בעצמי. אך בזכות הכאב הזה למדתי כיצד להתגבר על הכאב, כי אם זה לא היה כל-כך כואב להיות אני, לא היתה לי סיבה מספקת לקום ולשנות את עצמי ואת חיי.

קרו עוד המון דברים מופלאים – מערכות יחסים שלימדו אותי בדיוק מה שהייתי צריכה לדעת, עבודות שהכשירו את הקרקע מבחינה פיננסית ומקצועית ואנשים משמעותיים שפגשתי בדרך. כשאני מסתכלת על כך איני יכולה שלא לתהות על השלמות שיש ביקום הזה. וזה בטח לא משהו ששכנעתי את עצמי בו, אי אפשר לספר לעצמך סיפור כזה ולהאמין בו או להבין זאת בשכל. זו הכרה שצמחה בתוכי ככל שעברתי את השינוי האישי שלי, ככל שהפכתי נוכחות יותר ונוצרה בהירות בחיי.

היום אני ממוקדת בעיקר במה שיש, פחות בעבר ובעתיד, ואני אוהבת את מה שיש – את תחום עיסוקי, את המשפחה שלי, את המראה שלי ובעיקר את הקלות המופלאה שבחיי. לפעמים כשאני מביטה קדימה, על-אף שאני יודעת שאין לי דרך לדעת בדיוק מה עומד לקרות, אני מתמלאת סקרנות. כי אם כל-כך הרבה קרה עד עכשיו, ומהלך העניינים מתגלגל כעת כל-כך מהר, מי יודע אילו דברים מופלאים צפויים לי ולכולנו?

בעת הזו מתרחש מהפך בעולמנו, שישנה את מציאות חיינו, ויסודו המעבר משליטתו התרבותית של הפחד לשליטתה של האהבה. העבודה שלי היא חלק בלתי נפרד ממהפך זה. ועל-אף שגם לי יש עוד דרך לעשות, אין מילים שיתארו עד כמה זה מדהים ומרגש כבר עתה. השינוי קורה כעת ורבים כבר מוכנים לקראתו.

לעוד הרבה שנים טובות!
שרון

אהבתם? מוזמנים לשתף
10 תגובות
 1. חדוה

  מזל טוב קודם כל.
  ריגשת אותי והרעדת מיתר פגוע.
  מאחלת שנים טובות רבות של עשיה, אהבה הצלחה ונחת.

 2. סיון

  היי שרון,
  מה שלומך?
  מאחלת לך המון מזל והצלחה רבה בדרך.
  ממני, סיון.

 3. הילה

  שרון ,
  את מסוג האנשים שגורמים לדברים להתרחש. ואת ללא ספק מקור השראה ..
  בתוספת מזל טוב ..תרשי לי להקדיש לך כמה מילים :
  " הימים חולפים ,השנה עוברת
  וכן היא לא חוזרת ..
  ולכן אם צריך לברר אמונות
  אז כאן ועכשיו לבדוק ,
  אם צריך לתקן בנו קלקולים
  אז לא לחכות לימים הבאים ,
  לדעת לנצל כל רגע שעובר ,
  ולזכור שיום אף פעם לא חוזר "
  מהילה .

 4. אלה

  שרוני אחותי, כתבת מקסים כתמיד. אוהבת אותך.

 5. אילי

  אובהים אותך מאוד.
  מזל טוב,עעעעעעעעעעעעעעעעעעעעננננננננננננננננננקקקקקקקקקקקקקקקקייייייייייי

השארת תגובה