חשיבה חיובית אמיתית – מהי וכיצד ליישמה?

הטיפ הראשון בסדרת טיפים מצולמת חדשה "סודות יצירת המציאות האישית" והפעם על חשיבה חיובית. מהי חשיבה חיובית אמיתית וכיצד ליישמה?

אשמח לשמוע מה דעתכם, השאירו תגובתכם כאן!

אהבתם? מוזמנים לשתף
12 תגובות
 1. טל

  מצוין. תודה

 2. שרון

  היי שרון ,
  איך את מסבירה את העובדה שכל השנים אני מתרגלת חשיבה חיובית ותמיד הייתי באמונה חיובית שיגיע הבן זוג המיוחל וזה לא קורה למרות כל המחשבות החיוביות עדיין המציאות אינה בקנה מידה אחד למחשבות אלא בדיוק ההפך .אין לי שום פחד ויש לי מוכנות מאוד גדולה לזוגיות ,אני יודעת בדיוק מה אני רוצה ,יודעת בדיוק מי אני ומה אני …אבל פשוט הבחורים הלא מתאימים כל הזמן מופיעים במקום שיגיע בחור שכן ניתן לבסס איתו משהו יציב .
  איך את מסבירה את העובדה שבמקרה שלי למחשבות ממש אין כח השפעה על המציאות הקיימת ?

  • שרון שחף

   הי שרון,
   לא הייתי רוצה לענות על רגל אחת מבלי להכיר אותך.
   אבל באופן כללי כאשר קורה מצב כמו זה שאת מתארת זה משום שיש פער בין המחשבות והאמונות שהצלחת לשכנע את עצמך שהם האמת שלך, לרגשותייך.

   אם תהיי כנה תראי שבשעות הקטנות של הלילה או ברגעי השקט עולה הפחד ותמונת הלבד.
   כן, תוכלי לראות שרגשות קשים מלווים אותך, גם אם בדרך כלל אינם מופנים לזוגיות אלא ליחסים עם הוריך, חברות או עמיתים בעבודה, ורגשות אלה מושכים אליך בני זוג שמשקפים לך את מה שבתוכך.

   למחשבות של אף אדם אין כוח השפעה על המציאות, מחשבות הן סתם מילים. לרגש האמיתי שמסתתר מאחוריהן יש השפעה עצומה.

 3. בצלאל

  הי שרון,
  לדעתי את מייחסת פה כח למחשבות בשעה שאקהרט אומר לנו שהמחשבות הם רק כלי ביטד היוצר,
  האין פה קונפליקט?
  בברכה

  • שרון שחף

   הי בצלאל,
   בוודאי שיש כוח למחשבות – הן יוצרות רגש והרגש יוצר מציאות.
   איני יודעת אם אקהרט טולה אמר הוא לא אמר שהמחשבות הן כלי ביד היוצר – גישתו להבנתי היא שאיננו יכולים או צריכים לנסות לשלוט במחשבות אלא להפחית את ההזדהות עמן על-ידי נוכחות ברגע ההווה.
   בכל מקרה, אף אחד עבורי הוא לא גורו… 🙂
   שרון

 4. אורית זרי

  אני סובלת מחרדות בנוגע להצלחתי הלימודית גם אם הן חסרות שחר , אני לפני מבחן פסיכומטרי ויש לי לחצים עצומים . יש תרגילים שיטות שהיית ממליצה להשתמש בהן . תודה ויום טוב!

  • שרון שחף

   הי אורית,
   קראי את הקובץ "המדריך לנוכחות ברגע ההווה" בקישור הבא: https://www.awakening.co.il/presence/
   התמקדי ב-3 התרגילים שבקובץ השמע שבסופו ובתרגיל "5 דקות של שקט". בנוסף – כשאת לומדת וגם בעת המבחן ומתחילות המחשבות המלחיצות, הפני את תשומת לבך חזרה לעשייה, כאילו היית מפנה זרקור של פנס.
   שימי לב אם לעיתים את מוצאת שאינך רוצה להפסיק לחשוב על "הבעייה".
   בהצלחה!
   שרון

 5. קרן

  הסרטון ממש תמציתי ונותן המון…השאלה היחידה שנותרתי איתה היא האם פחד יכול ליצור מציאות ממנה מפחדים? לאיזה קטגוריה הוא נכנס?

  • שרון שחף

   הי קרן,
   קודם כל תודה על המשוב!
   פחד קשור בעיקרו לחשיבה האובססיבית של האגו: אנו משליכים את מחשבתנו לעתיד וצופים דווקא את התסריט הגרוע ביותר בו לא נשיג את מה שנרצה או נכשל. ברגע ההווה בו עדיין לא קרה כלום וכל האפשרויות פתוחות אנו מגיבים בהתאם לתסריט המפחיד.
   בהקשר של הסרטון – כאשר איננו מוכנים להכיר בדבר כלשהו הוא מתעצם ונהיה מפחיד הרבה יותר. כאשר למשל יש רשות לטעות הרבה פחות נפחד לטעות, כאשר לא מתמודדים עם רגש מסוים ומדחיקים אותו עולה חשש ממשי שאם יעלה הרגש "זה יהרוס אותנו".
   לכן, המפתח העיקרי הוא להיות נוכחים ברגע ההווה, להכיר במציאות בצורה בהירה ולעשות את המקסימום בכדי להצליח בלי חרב הפיפיות של כשלון דמיוני 🙂
   שרון

 6. יפית

  אני חושבת שהסרטון באמת נותן ומקנה ידע מסויים בעניין חשיבה חיובית אבל לדעתי ישנם אנשים שלא מבינים למה את מתכוונת שהתת מודע שלנו יודע/לא יודע דברים שאנחנו חושבים. אני חושבת שכדאי יותר להסביר למה את מתכוונת לחשוב מחשבות חיוביות ושתת המודע שלנו ידע לבטל מחשבות שליליות .

  • שרון שחף

   הי יפית,
   ברור שסרטון בן 3 דקות יכול לתת מידע מסוים ולא תמונה מקיפה וכוללת.
   מה שאני מדגישה זה שיש לנו נגישות לכל המניעים שלנו – לעיתים הם לא מודעים משום שאיננו רגילים להקשיב למחשבותינו, אך הם אינם בתת-מודע, מקום אליו נהוג לחשוב שאין לנו גישה.
   כאשר לומדים להקשיב למחשבותינו מגלים ה-כ-ל על עצמנו ועל מה שאנחנו יוצרים בחיינו – במה אנו מתמקדים, ממה אנו פוחדים, מהם תסריטי האימה שאנו חוזים לגבי העתיד ומה אנחנו חושבים ורוצים באמת.
   מודעות למחשבות, אף מבלי לעשות דבר, היא כלי מפתח רב עוצמה לשינוי.
   מקווה שההסבר מוסיף!
   שרון

השארת תגובה