על השיטה

היי, כאן שרון

אני מאמנת ומנחת תהליכי התעוררות ומפתחת שיטת "Reconnect", המבוססת על ההבנה שכולנו נולדו שלמים ובתוכנו כל הידע הדרוש על-מנת לנהל את חיינו בהצלחה ולחיות בתחושת רווחה ובאושר, בדיוק כמו כל החיות בטבע שמנהלות בתבונה כה מדהימה את חייהן. אך דווקא בני-האדם, שאמורים להיות החיה החכמה מכולן, אינם מצליחים להתמודד עם דבר ללא הנחייה על כל צעד ושעל.

למעשה האדם בעידן המודרני הוא חיה שאיבדה את דרכה. הוא נשלט בידי פחדים, רגשות קשים ותחושת חוסר ערך, ומנותק לחלוטין מהידע השלם והאינסופי שבתוכו וסביבו. (אותו ידע מופלא שיצר את גופנו ואת עולמנו!)

במהלך השנים הבנתי מהם הגורמים שחוסמים אותנו מלהיות שלמים ומותירים אותנו חלשים, חרדים ומבולבלים, בתחושת חוסר ובתסכול מתמיד, לא משנה מה אנו משיגים, וגיבשתי אותם לכדי שיטת עבודה שמאפשרת לכל מי שבשל לכך להפוך לאדם שלם שחי חיים שברובם המכריע הם שלווים ומאושרים, שיודע כיצד להתנהל בזוגיות, עם ילדיו, ועם שאר בני-האדם. שיודע מה נכון לו לאכול וכמה, וכיצד להתמודד עם האתגרים שמציבים החיים בהצלחה.

עקרונות שיטתי מוצגים במודל הבא:
(לחצו על התמונה להגדלה)

עוד קצת על יסודות השיטה:

הלב
אחריות אישית מלאה
– רבים מסכימים עם האמירה שהם אחראים למציאות חייהם. אבל כשזה מגיע לדברים הפחות נעימים, כגון איך אחרים מתייחסים אלינו או אילו אנשים ואירועים מגיעים לחיינו, אנו ממהרים לשכוח זאת, ונופלים להאשמה ולרחמים עצמיים.

אחריות אישית מלאה אומרת שמלבד את נסיבות הולדתי (שאני אישית מאמינה שאנו בוחרים טרום לידתנו, אך אמונה זו אינה הכרחית לענייננו), בחרתי כל דבר שקורה בחיי. אמנם עד עתה בחירותיי לא נעשו מתוך מודעות ושליטה, אך כשאני מבינה את אחריותי, ביכולתי לנווט את המתרחש בחיי באמצעות לקיחת אחריות על למצבי הפנימי ועל ליחסי לאחרים.

שלושת היסודות
1. קץ הדרמה – דרמה רגשית היא הדבר המותיר אותנו כבולים בידי רגשות קשים ותחושת חוסר ערך. כל דרמה, בין אם אישית, קבוצתית או ברמת המדינה, מבוססת על סיפור עצוב שמהותו האשמה ורחמים עצמיים. לדוגמה, יתכן שאני עצובה, מאוכזבת או פגועה בגלל משהו שקרה, אבל כאשר אני יוצרת סיפור כדוגמת "זה לא היה צריך לקרות", "זה לא מגיע לי!" או "למה רק אצלי זה ככה???" אני מעצימה את הרגש ומשמרת אותו לאורך זמן.

הדרמה הגדולה ביותר של המין האנושי בעידן המודרני היא ההאשמה כלפי ההורים. רוב בני-האדם, גם אלו שמצהירים שאינם, אוחזים בהאשמות כלפי הוריהם. ההאשמה, והרחמים העצמיים שבאופן אוטומטי נלווים לה, מנציחים את כאב הילדות, גורמים לכעס, מעמיקים תחושת חוסר ערך, ואינם מאפשרים לנו להשתחרר מהדפוסים ההרסניים שירשנו מהורינו (שכן כל מה שאנו מתנגדים לו ממשיך להתקיים בחיינו).

2. לכל תוצאה יש סיבה – הדברים המתרחשים בחיינו אינם קורים סתם כך במקרה. למשל, אם אני מושכת לחיי סוג כזה של גברים ולא אחר, אין בכך מקריות גם אם הסיבה אינה מובנת לי כרגע. אם ילדיי סובלים מבעיות רגשיות מורכבות, יוצאים כנגדי או נוטרים לי טינה, גם זה אינו מקרה ולא בעייה כימית גרידא. כשאנו מוכנים להביט במראה ולקחת אחריות על מצבנו הפנימי, על יחסנו לאחר, על אמונותינו וציפיותינו, ביכולתנו לשנות את התוצאות שאנו מקבלים.

3. השבת הסמכות הפנימית – איבוד הסמכות הפנימית הינו מצב שבמידה רבה הוא נחלת הכלל בתרבות המודרנית. רוב בני-האדם מאמינים שמישהו צריך לומר להם מה לאכול, כיצד להתנהג בזוגיות, בהורות או בכל עניין אחר. הם אינם מוכנים להקשיב לקולם הפנימי ומצטטים "מומחים" שונים ומשונים חדשות לבקרים, בעודם משקיעים את מיטב זמנם וכספם בפתרונות מובטחים שאינם מקנים להם את התוצאה הרצויה.

הקונטקסט
מפחד לאהבה
– המסגרת לכל שנאמר עד כה היא הרעיון הפשוט שכל מה שמונע מאהבה, יצירתיות ושמחה הוא נכון, וכל מה שמונע מפחד ושליליות הוא שגוי. כך תמיד נוכל לדעת האם אנחנו בכיוון הנכון ולעשות מפנה באם לא.

למי מתאימה השיטה?
כדי לדעת האם השיטה מתאימה עבורך בחני* את מידת הסכמתך עם ההצהרות הבאות:
1. ברמה מסוימת כבר הבנתי שיש לי חלק באופן שאנשים מגיבים כלפיי, והשפעה על האנשים ועל האירועים שאני מושכת לחיי.
2. יש בי רצון עז לשינוי עצמי, להיות במיטבי, חזקה ושלמה – מעבר לרצון להשיג מטרות כאלה ואחרות.
3. יש לפחות אדם אחד בחיי שאני יכולה לומר שאני אוהבת באמת (לא אהבה רומנטית).
4. במידה ואני לוקחת כדורים פסיכיאטריים/או משתמשת בסמים או אלכוהול על בסיס קבוע, יש בי רצון להשתחרר מכך וללמוד להתמודד עם חיי בכוחות עצמי.
5. בזוגיות שלי (אם יש כזו) יש אהבה, או לפחות כבוד בסיסי.
6. ילדיי (במידה ויש) במצב רגשי ותפקודי טוב למדי.
7. על-אף האתגרים שעמם אני מתמודדת יש לי גם הצלחות, ואני מנהלת את חיי באופן עצמאי.
8. ככה אני לא מתכוונת להמשיך, ולא ארים ידיים עד שאמצא את הדרך שתסייע לי לשנות את המצב!

סקרנים? צרו קשר לפרטים נוספים ולשיחת התאמה…

לחוויות לקוחות האימון…

* מיועד לנשים וגברים כאחת