אימון לפיתוח חוסן רגשי ומערכות יחסים אפקטיביות

לאנשי מפתח ומנהלים בארגונים

בעברי, כמנהלת גיוס, תמיד חיפשתי את העובדים שיהיו גם מוכשרים, גם משקיענים, שגם יגדילו ראש ויהיו עצמאים ויצירתיים, וגם ישתלבו היטב חברתית.

כל מי שמגייס עובדים יודע שזה שילוב שלא פשוט למצוא.

עובד יכול להיות סופר מוכשר, אבל…

  • להיות במצב נפשי/רגשי שפוגע בעבודתו
  • לסבול מקושי ביחסי אנוש
  • מביטחון עצמי לא מספק
  • או מסף סובלנות נמוך לתסכול

לעתים גם כשאנו מצליחים למצוא את העובד/ת שרצינו, מחלוקות, מתיחות ואפילו עוינות בין עמיתים לעבודה או בין מנהלים וכפיפים גורמות לתסכול יומיומי ופוגעות באפקטיביות של שניהם (ולעתים מעכירות את האווירה בכל הצוות או המחלקה).

ישנם גם עובדים לא מעטים שנמצאים כמעט תמידית במצב של תסכול ומרמור.

הם מרגישים שהשכר אינו הולם, שהתפקיד לא מספיק מאתגר, שלא מספיק מבינים אותם או משקיעים בהם, ושזה לא מה שהבטיחו להם… ואז הם מה שנקרא "זורקים" – לא עושים כמיטב יכולתם (ולעתים רחוק מזה), וגישתם השלילית מרעילה את האווירה סביבם.  

וישנם מצבים בהם אתגרים אישיים שואבים את מלוא האנרגיה של העובד. והוא (או היא) מוצאים את עצמם מוצפים רגשית, ללא יכולת להתרכז, לעתים במשך שבועות וחודשים.

דברים אלה פוגעים קשות בארגון

>> באווירה
>> באפקטיביות הארגונית
>> ואף עלולים לגרום לתחלופה מוגברת

אז מה עושים?

רגע לפני שאספר מה אני מציעה ולמה כדאי לעבוד איתי אני רוצה לשתף אותך במשהו אישי…

אני יודעת בדיוק איך זה מרגיש מהצד של העובד, כי חוויתי זאת באופן אישי.

תמיד הייתי עובדת מוערכת, מוכשרת ומשקיענית, ולכן התקדמתי וקיבלתי מגוון תחומי אחריות.

אבל לצד זאת, לא אחת היו לי אתגרים במערכות יחסים עם עובדים מסוימים (שפחות חיבבתי או הערכתי) וקושי לשלוט בלשוני.

וזה לא שלא רציתי להשתנות. בכל פעם מחדש הייתי מבטיחה לעצמי שממחר אפעל אחרת, ובכל פעם מחדש הייתי מוצאת את עצמי נופלת שוב לאותם הדפוסים.  

ולמרות הצלחותיי והישגיי הלא מבוטלים – זה פגע בי ברמה האישית, וזה פגע גם בארגון  – כי אולי עם ההכוונה הנכונה יכולתי לתת יותר, או פשוט לתת את מה שכבר נתתי אבל באווירה קצת טובה יותר.

כמה מילים עלי ולמה כדאי לך לעבוד איתי

היי, אני שרון שחף, מאמנת מזה 14 שנה ובעלת רקורד של כ-6000 שעות אימון.

עד היום עבדתי עם לקוחות פרטיים, בעיקר עם נשים אך לא רק.

סייעתי ללקוחותיי בכל מה שקשור למערכות היחסים בחייהם, בשחרור ממטענים רגשיים, ביצירת שלווה ואושר, וכן בהעצמת תחושת הביטחון והערך העצמי.

אני בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות ותואר שני במנהל עסקים מהמכללה למנהל.

ברשותי הסמכה בינלאומית כ-Certified Professional Co-Active Coach (CPCC) המוכרת על-ידי הפדרציה הבינלאומית לאימון, ה-ICF, ובנוסף למדתי NLP, מיינדפולנס, ופיתחתי סט של תובנות וכלים ייחודיים לי שהם הלב של עבודתי.

ב-2015 פירסמתי את הספר "100% בחירה" שזכה לביקורות חמות ותורגם גם לאנגלית, וכתבותיי התפרסמו במדורי בריאות, קריירה ויחסים ב-Ynet.

מטבע הדברים, מרבית לקוחותיי היו גם עובדים ומנהלים בארגונים, חלקם מנהלים בכירים, ומכיוון שגישת האימון שלי היא הוליסטית, גם אם מישהי הגיעה לצורך יצירת זוגיות, בסופו של דבר עבדנו על כל תחומי חייה, כולל האתגרים שהיא חוותה בעבודה.

במהלך השנים הבנתי שאותן התועלות שאני מספקת ללקוחותיי הן מצרך נדרש גם עבור ארגונים.

מה אני מציעה?

על-מנת לתת מענה אפקטיבי לאתגרים שהוצגו לעיל אני מציעה אימון פרטני או "זוגי" (עמיתים לעבודה, מנהל/ת-כפיף/ה).

האימון הפרטני מספק מענה לאנשי מפתח ומנהלים להם צורך בהגברת החוסן הרגשי ו/או אתגרים בחזית יחסי האנוש, ומקנה להם תובנות וכלים מעשיים לשינוי. 

משך התהליך האימוני עשוי לנוע בין שני מפגשים (לייעוץ ממוקד) ל-10-12 (לתהליך מקיף). 


האימון ה"זוגי"
מיועד לזוג שותפים לעבודה (עמיתים או מנהל/ת ועובד/ת) המתמודדים עם קונפליקטים בין-אישיים.

תהליך הבסיס הוא "מרתון זוגי" המורכב מ-4 מפגשים:

שלב א – מפגש פרטני עם כל אחד מן הצדדים שמטרתו ליצור בהירות ולספק הכוונות לשינוי

שלב ב – מפגש משותף עם שני הצדדים לליבון הקונפליקט והגדרת יעדים משותפים לשינוי

שלב ג – מפגש מעקב לאחר כשבועיים-חודש לביקורת והעמקת התהליך

בתום תהליך הבסיס ניתן להוסיף מפגשים נוספים עבור אחד הצדדים או שניהם בהתאם לצורך.של

תועלות לעובד (ולארגון):

המלצות מתאמנים

ההמלצות שבחרתי לצרף אינן מהתחום העסקי בלבד, אך הן מהוות עדות לאופי השירותים שאני מציעה ומספרות את הסיפור של מי שאני ומה שאני יודעת לעשות בצורה הטובה והישירה ביותר.

הגעתי אליך לשני מפגשים והפסקתי בשל שיקולים כלכליים. אבל אחרי שנה הרגשתי שאני ממש נופלת. הורידו אותי לחצי משרה והייתי חייבת עזרה, אז הגעתי לעוד מספר מפגשים.
בשיחתנו השניה דיברת איתי על המנהלת שלי ולמה היא מתנהגת ככה, ולא הבנתי למה את כל כך מתעקשת לדבר על זה. אבל בסוף השיחה חשבתי על זה והבנתי שאשכרה גילית לי משהו חדש לגמרי.
למדת אותי לראות איך דברים נראים מהצד, מהעיניים של בנאדם אחר, ואיך התגובות שלי השפיעו על היחס שלה אלי, וזה שיכול להיות שקשה לה מולי למרות שהיא המנהלת (דבר שהיה נראה לי מופרך בהתחלה).
בעקבות כך הקשר שלי אתה השתנה לגמרי ואפילו קיבלתי קידום.
ברור לי שאם לא הייתי בונה מחדש את מערכת היחסים איתה לא הייתי יכולה בכלל לשמור על מקום העבודה.

(טל, תל-אביב)

כשאני משווה את התהליך אתך לטיפול הפסיכולוגי שעברתי בעבר, ההבדל ענק. שם 90% מהזמן אני דיברתי, וכשהפסיכולוג דיבר לרוב זה היה בצורה של שאלות. אצלך זה דו-שיח. את מעבירה/מלמדת מנסיונך העשיר.
במקומות שלא היה לי נוח ממש לא ויתרת לי, וכתוצאה מכך למדתי הההההההמון על איך להשתמש ברגש בצורה נכונה ולשנות את דפוסי התנהגות הנושנים שלי.
השינוי האישי שלי השפיע על הסובבים אותי, וכמו במטה קסמים השינוי בהתנהגות שלי 'פתאום' גרר שינוי אצל הקרובים אלי ביותר- אשתי והילדים.
תודה!

(שלמה, מנכ"ל)
* עבר תהליך אישי עם שיתוף חד-פעמי של בת-הזוג.

שרון יקרה,
הגעתי אליך דרך המלצה של חברה, הייתי קצת סקפטית (כהרגלי) אבל החלטתי לתת צ'אנס.
כבר בתום פגישת ההיכרות בינינו הבנתי עד כמה את חדה ומקצועית. העובדה כי ניחנת ביכולת מופלאה לראות את הדברים "מתחת לפני השטח וללא פילטרים" הפכה אותי להחלטית בעניין.
חוללת בי שינוי עצום שקשה לתאר במילים אך כ"כ ניכר במציאות, אני יכולה לומר בלב שלם כי בדרכך הייחודית פתחת לי צוהר לחיים חדשים מלאי אושר, שלווה, ביטחון וסיפוק עצמי.
מדהים לראות איך סיטואציות שגרמו לי "להתפוצץ" בעבר כבר לא נוגעות בי היום, איני ניזונה יותר ממלחמות מיותרות ומרמורים בלתי פוסקים, אומללות ושליליות הן כבר לא מנת חלקי, ועל זה אין לי דרך להודות לך.
התהליך עמך זוהי המתנה הטובה ביותר שיכולתי להעניק לעצמי – תודה רבה על הכל.

(קרן, מנהלת משאבי אנוש)

בתהליך האימון הצלחתי לשנות דברים שלא הצלחתי שנים, וזאת למרות שהייתי בטיפול פסיכולוגי במשך 7 שנים.
היום אני לקראת סיום התהליך ואני לא מאמינה שהחיים שלי יכולים להיות כאלו טובים! משהו גדול ועוצמתי השתנה בי. פתאום הכל פשוט יותר, קל, אני שמחה, הצלחתי להשתחרר מדברים שבחיים לא האמנתי שיפסיקו לנהל את חיי, אני בקשר טוב עם ההורים ועם המשפחה ובעיקר- אני בקשר טוב עם עצמי.
כל החיים שלי נראים אחרת! לכן, שרון- אני מודה לך, תודה שעזרת לי לשנות את החיים.

(מיכל, מנהלת פרוייקטים בהייטק)

גם לאחר הצלחה יוצאת דופן בקריירה נשארתי שבוי בתוך רגשות שליליים של חולשה וחוסר ביטחון עצמי. הצלחתי להגיע להישגים מרשימים בלימודים ובעבודה אך רגשות אלה הקשו עלי מאוד. הבנתי שאני צריך להסיר מעלי את המשקולות שהשתלטו על היבטים חשובים בחיי: יחסים עם המשפחה, הרגלי צריכה, התנהלות מול עמיתים לעבודה וזוגיות. תהליך האימון נתן לי אפשרות למבט אובייקטיבי על חיי וסיפק לי כלים פשוטים להתחבר למציאות ולחיי. כבר בפגישה הראשונה הבנתי שזו ההזדמנות שלי לעשות מהפך בחיים, וכך היה!
תודה רבה!

(יניב, מהנדס)

שרון, התקופה שעברנו יחד אפשרה קפיצת מדרגה משמעותית בתפקידי כמנהל. הפכתי קשוב יותר, פיתחתי יכולת להסתכל על הסיטואציה ממבט על ולא להישאב לתוכה. אני לא פועל עוד כאוטומט אלא בוחר תגובות ופעולות שמקדמות אותי ואת האנשים שתחתיי. אני מרגיש שינוי בהתייחסות של אנשים כלפי, מרגיש שנותנים בי יותר אמון. יש לי יותר אנרגיה ומחויבות לקדם דברים בחיי המקצועיים והאישיים. זה הישג עצום מבחינתי, וכשאני מסתכל הלאה על עתידי המקצועי אני רואה המון אפשרויות חדשות וזה כיף.

(חיים, מנהל צוות פיתוח)

בחלומותיי הוורודים ביותר לא דימיינתי שכבר אחרי פגישות ספורות אחווה שינוי כל כך עמוק: קיבלתי פרופורציות בריאות לחיים ולהתמודדות עימם, שאפשרו לי לצמצם באופן משמעותי את הפחדים שמנעו ממני להיות שלווה ומאושרת. ובעיקר מנעו ממני את היכולת לתפקד בצורה טובה בחיי הפרטיים והמקצועיים.
הדברים שלמדתי משרון פקחו את עיניי ושיפרו את חיי במידה שלא תיאמן, ובתוך זמן קצר. השמחה והכח שהם הקנו לי גורמים לי לרצות לשלוח אלייה את כל מי שאני אוהבת, ובעצם – כל אדם.

(חמוטל, מתכנתת)

לפני חמישה חודשים לא הייתי מאמינה שאפשר להשיג כל-כך הרבה ובזמן כל-כך קצר ובטח לא שזה אפשרי עבורי!
מצאתי את התשוקה לחיים שאבדה לי, למדתי להיות נוכחת, ליהנות מהרגע ולא לחשוב על העבר או העתיד. לשים את הסיפורים ואת השדונים המחבלים בצד ולהתייחס למה שקורה כאן ועכשיו. אני נעימה יותר לאנשים סביבי, מאחר ולמדתי "לבחור את המלחמות שלי". למדתי להקשיב יותר במקום להיות עסוקה בלחשוב מה לענות, איך לענות, או בכלל על דברים לא קשורים. אני מסתכלת על השאלון שמילאתי בתחילת התהליך, וכמעט כל מה שרשמתי שאני רוצה להגשים הגשמתי והשאר הוא רק עניין של זמן. תודה!

(עינת, תזונאית)

שרון היקרה,
כל חיי הבטתי על החיים בצורה שלילית, האמנתי שיש לי מזל רע כי תמיד קורים לי דברים רעים בחיים. חיכיתי לקוסם שיבוא עם השרביט ויעשה "הוקוס פוקוס" ואהפוך מאושרת. הראייה הפסימית שלי על החיים הובילה אותי להימשך לדברים שליליים כמו הפרעות אכילה ומערכות יחסים הרסניות.
הגעתי אלייך אחרי שעברתי המון סוגי טיפולים שאף אחד מהם לא צלח, לא האמנתי שמישהו יצליח לשנות בי משהו, באותה תקופה כלום לא הסתדר בחיי, לא מצאתי עבודה, אובססיה מטורפת לניקיון והכי נוראי- אחרי פרידה ממערכת יחסים הרסנית.
בתור בחורה שרגילה שמלטפים אותה, חטפתי ממך "סטירות", הצבת לי את האמת מול הפרצוף, חשפת אותי אל המציאות שכל-כך התכחשתי לראות. היו רגעים בהם נרתעתי והסתגרתי בתוכי, אך לא נכנעת ל"פרצופים" שלי וגרמת לי להתמודד עם האמת וללמוד להיות נוכחת.
בזכות התהליך שעברתי איתך הצלחתי לא לחזור למערכת יחסים ההרסנית שבה הייתי, מצאתי עבודה שטוב לי בה, למדתי להיות עם עצמי לבד ולעשות דברים שעושים לי טוב, להבין שהמחשבות שלי יוצרות עבורי "מציאות" שלא באמת קיימת, למדתי לאהוב את עצמי ולקבל את מי שאני, הביטחון שלי חזר והדבר שהכי הייתי קטנת אמונה לגביו – הצלחתי להיכנס לקשר עם גבר חדש.
אז כל מה שנותר לי הוא לומר לך תודה, למרות שזה לא מספיק כדי לתאר עד כמה אני אסירת תודה!!! בזכותך הראייה שלי על החיים השתנתה וסופסוף אני לא מפחדת להגיד שטוב לי!

(מיטל, בנקאית)

הדבר העיקרי שלמדתי באימון זה איך להיפטר מהכעס, ששימש אצלי תחליף לדמעות.
ההשלמה עם המציאות, השלמה אמיתית ומלאה – היא האמצעי הטוב ביותר לנטרול הכעסים ולחיסכון באנרגיה. זה לא שהפסקתי לרצות לשנות דברים, אבל עכשיו אני מתעלת את הרצון הזה לכיוון דברים שאפשר לשנות ולא מנסה לשנות דברים (ואנשים) שאי אפשר לשנותם.
זה לא רק הרצון לשנות, אלא גם העיסוק הכפייתי בדברים האלה, ההתבוססות ברעל החומצתי שנוצר עקב כך, שמהווה "פול גז בניוטרל".
אז אני עדיין לא בוכה, אבל מצד שני, טפו, טפו, גם לא היו לי מי יודע מה סיבות לבכות בזמן האחרון, כי כשלא מנסים לשנות את מה שאי אפשר וכשלא מתבוססים ברעל, יש הרבה פחות תסכול ולכן גם הרבה פחות סיבות לבכות.
תודה!

(תמר, עו"ד)

יצירת קשר

לחצו על האייקון ושלחו לי הודעה, התקשרו ל-054-6642142 או שלחו לי פניה באמצעות הטופס!

שאלות נפוצות

"למי במיוחד זה מתאים?"

במישור הפרטני העבודה איתי מתאימה במיוחד לנשים שלצד היותן חזקות, חכמות ומודעות, נופלות לעתים לדפוסים שאינם משרתים אותן או למצבים (לופים) רגשיים מהן הן מתקשות להיחלץ.

במישור הזוגי העבודה עמי יכולה להתאים לכל זוג שותפים לעבודה להם רצון ונכונות ליצור שינוי במצב. 

לא אחת, בעת קושי במערכת היחסים, נכון יהיה לעבוד על מערכת היחסים באופן חד-צדדי, (עם הצד שסובל/מתוסכל/מודע יותר), דבר שהוא בהחלט אפשרי ובכוחו להביא לשינוי מרחיק לכת במערכת היחסים גם ללא מעורבותו של הצד השני. 

"למה לעבוד דווקא אתך?"

מצד אחד, יש שפע מאמנים ויועצים ארגוניים שמגיעים עם כל מיני תיאוריות חדשניות וזורקים buzzwords לכל עבר. 

ומצד שני, ישנם פסיכולוגים שנותנים הרבה מקום לרגש, אבל מעט מאוד הכוונה וכלים לשינוי. 

אני נותנת מענה מדויק לאדם שבתוך הארגון.

לעבוד איתי זה קודם כל לעבוד עם היכולות שאני מביאה לשולחן: 

  • יכולת אבחון מדויקת
  • זיהוי שורש הבעיה
  • היכולת לאתגר את האדם שמולי ולא לתת לו להתחמק מלהביט מראה ולקחת אחריות על מה שדורש שינוי
  • והבנה מעמיקה של הטבע האנושי ושל דינמיקויות בינאישיות

שאלות נוספות?

צרו עמי קשר ואשמח לענות!

יצירת קשר

לחצו על האייקון ושלחו לי הודעה, התקשרו ל-054-6642142 או שלחו לי פניה באמצעות הטופס!

גלילה לראש העמוד