אימון לבניית חוסן רגשי

לנהל את הרגשות שלך, במקום שהם ינהלו אותך!

תפישת העולם שלי לגבי מטרת הטיפול הרגשי צמחה מהמקום הפרטי שלי.

אף שהתמודדתי עם נסיבות חיים לא פשוטות במהלך גיל ההתבגרות, עם צאתי לצבא השתנו נסיבות חיי לטובה. אך למרות זאת, במשך שנים, ליוותה אותי מרירות על "מר גורלי".

חשבתי שאני המסכנה מכולם ולכן הרשיתי לעצמי להתנהג באופן לא הוגן ולא מכבד לאחרים. כמו כן, הייתי פגיעה ביותר ולפיכך התקשיתי להתמודד עם כל מה שנתפש כדחייה. וגרוע מכל – התקשיתי לשלוט ברגשותיי ובתגובותיי וכתוצאה מכך, לעתים קרובות מדי שמתי לעצמי מקלות בגלגלים בעבודה, עם חברים ובזוגיות.

במשך שנים השתוקקתי להפוך לאדם מאוזן, ששולט ברגשותיו ומגיב באיפוק ללא קשר לנסיבות. אך בכל פעם מחדש נכשלתי בכך.

בסופו של יום, חלק ניכר מהזמן הייתי אומללה למדי והתקשיתי ליהנות מהדברים הטובים הרבים שהיו בחיי.

לכן, מבין כל הצלחותיי, הגדולה ביותר בעיניי היא הפיכתי לאדם מאוזן ששולט ברגשותיו ובתגובותיו, שלא מתערער מכל דבר קטן, ושמרבית הזמן נהנה באמת ממה שמציעים לו החיים.

למי מיועד אימון לבניית חוסן רגשי?

האימון מיועד לכל מי…

  • שכמהה להגיע למצב בו היא מנהלת את רגשותיה במקום שהם ינהלו אותה
  • שמבינה שבאמצעות התגובות הרגשיות שלה היא שמה לעצמה מקלות בגלגלים
  • שבמקום סטרס ואומללות רוצה להרגיש הנאה ושלווה
  • שרוצה לבנות חוסן רגשי שיאפשר לה להתמודד היטב עם אתגרי החיים
  • שחשוב לה לפתח אינטליגנציה רגשית
  • ושיש לה חלום להיות אדם חזק ומאוזן, שמהווה השפעה חיובית על ילדיו ועל שאר הסובבים אותו.

קצת עלי


שרון שחף, בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות, תואר שני במנהל עסקים והסמכה בינלאומית באימון.

מאמנת משנת 2008, מפתחת שיטת Reconnect לחיבור לשלמות המולדת שבכל אחד ואחת מאתנו, מחברת הספר "100% בחירה- האמת על יצירת המציאות האישית", כותבת ב-Ynet במדורי בריאות ויחסים.

מה מייחד את שיטתי מטיפולים רגשיים אחרים?

בעוד מרבית הטיפולים מיועדים לתקף את רגשותייך, דבר המספק הקלה אך לא כלים לשינוי, אני אסייע לך להשתחרר מכל אותם רגשות לא הכרחיים והרסניים שאת יוצרת במו-ידייך באמצעות מה שניתן לכנות "דרמה רגשית".

בשונה מרגש טבעי, דרמה רגשית אינה תגובה בלתי נמנעת לנסיבות. היא מבוססת על סיפור עצוב שאנו מטפחים, לעיתים במשך שנים. סיפור בו אנו לומדים לראות את עצמנו כקורבנות תמימים שאחרים הרעו להם.

תפישה זו מחזקת את תחושת העצמי אך מעצימה ומנציחה את הרגשות הקשים, ואינה מספקת לנו כלים שיאפשרו לנו להתמודד עם רגשות מורכבים ולהפוך למנהיגים של חיינו.

השחרור הרגשי אינו טמון בלדבר עד אין קץ על מה שעברנו (אף שגם לכך יש מקום), או בהפגנה דרמטית של רגש שכביכול תנקה את המשקעים, אלא בללמוד כיצד ללמוד ממה שקרה ולהותיר את סיפור העבר מאחור.

בתהליך האימון אלמד אותך גם כיצד לתת מקום לרגש טבעי, זה שלא אחת אינו זוכה לביטוי ראוי, ואראה לך כיצד שימוש נכון ברגש הוא המפתח לעוצמה אמיתית.


מה שכתבתי זה בול את?

שלחי לי פניה ואספר לך כיצד אני יכולה לסייע!

– הפניה לנשים וגברים כאחת –

נ.ב. בעמוד זה לא צרפתי המלצות מתאמנים, כי למעשה כל המלצה שתקראי כאן בקישור מבוססת קודם כל על עקרונות האימון לבניית חוסן רגשי.

תחומי אימון נוספים:

לפרטים נוספים על התהליך והשיטה…
לכל המלצות המתאמנים…